Vítejte u nás a přijďte pobejt

O chalupě

Home > O chalupě

Chalupa chata k pronájmu | ubytování Jizerské Hory | dovolená

Chalupa chata k pronájmu | ubytování Jizerské Hory | dovolená

obývací pokoj

CHALUPA U JEZU

Chalupa U Jezu parkán

O chalupě

Roubená Chalupa U Jezu byla v roce 2012 zrekonstruovaná. Své jméno dostala podle skutečného jezu, který se nachází hned za silnicí. Díky tomu slyšíte při usínání šum vody. To je balzám na duši lepší než ukolébavka. Psům je vstup povolen a kuřáky prosíme, aby uvnitř chalupy nekouřili.

Chalupa má kapacitu osm osob. Pokud je vás více a nevadí vám menší komfort při spaní, určitě se nějak poskládáte. Například ve společenské místnosti najdete rozkládací gauč, na kterém se vyspí dva lidé. Pokud vás bude víc, dejte nám vědět, ať pro vás máme připravené peřiny.

PŘÍZEMÍ

Společenská místnost. To je prostor k odpočinku, hraní her, koukání na televizi, čtení, surfování po internetu nebo jen lenošení a koukání na oheň v krbu. Televizi, wifi a dřevo máte k dispozici.

Kuchyň. Tady najdete bar, ten se hodí při nepřízni počasí. Jídelní stůl, kuchyňská linka, jar, utěrky, houbičky (na nádobí), nádobí, plynový sporák s troubou, mikrovlnka, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, topinkovač, toustovač.

Kotelna. Tam vás nepustíme, ale je to prostor, kde je elektrický kotel, který zajišťuje centrální vytápění chalupy a ohřev vody, takže nemáte žádné starosti s přikládáním, aby vám nebyla zima.

Chodba. Tam si můžete odkládat, co uznáte za vhodné, jsou tam i dvě toalety, abyste nemuseli běhat do patra.

PATRO

V patře jsou dva pokoje. V každém jsou čtyři postele, komoda a koupelna se sprchovým koutem a WC. Pokoje jsou prostorné a světlé. V každém jsou okna na tři světové strany. Postele u nás najdete vždy nově povlečené. Nepotřebujete tedy své povlečení nebo spacáky. Deky a polštáře mají náplň z dutého vlákna, alergici se nemají čeho bát. V koupelnách najdete ručníky, osušky, toaletní papír a mýdlo na ruce.

VENKOVNÍ PROSTOR

Za chalupou je ve skále zabudovaná uzamykatelná kůlna, kam si můžete uložit kola, lyže nebo co budete chtít. Za plotem je parkoviště, kam se vejdou čtyři osobní auta. Vedle parkoviště jsou schody, které vedou na „parkán“, kde je ohniště a gril. Je to docela velký prostor a rovinatý. Takže si tu klidně můžete opéct buřty, zahrát pétanque nebo to, co rádi hrajete venku. Toto místo má z jedné strany stráň a z druhé vzrostlé túje, takže na vás nikdo neuvidí.

Chalupa U Jezu obývák

 

Chalupa chata k pronájmu | ubytování Jizerské Hory | dovolená

Chalupa chata k pronájmu dovolená

Chalupa je menší venkovské obytné stavení (usedlost), ke kterému obvykle patřila pole jen s malou výměrou (chalupníci) nebo jen zahrada (domkáři či baráčníci). Zdrobnělinou chaloupka bývá označována malá chalupa, tedy často i výměnek či podružské obydlí v selském dvoře.

V současnosti se používá termín chalupa či rekreační chalupa pro venkovské stavení upravené a druhotně využité pro účely individuální rekreace chalupářů (tzv. druhé bydlení). V Československu došlo k rozvoji chalupaření od 60. let 20. století v důsledku urbanizace a zvyšování životní úrovně, ale také v souvislosti s omezenými možnostmi cestování. Fenomén v době normalizace je námětem filmu Na samotě u lesa.

Pro rekreační chalupu se hovorově též užívá slovo chata, které původně označuje stavbu postavenou pro sezónní rekreaci.

Tanvald Chalupa chata k pronájmu dovolená

Město Tanvald (německy Tannwald, „jedlový les“) se nachází v okrese Jablonec nad Nisou, kraj Liberecký. Jeho původní osídlení bylo převážně německé národnosti. Ve městě žije přibližně 6 300[1] obyvatel; počátkem roku 2012 zde žilo 6 706 obyvatel, v roce 2006 jich bylo 6 836.

Město sousedí na severu s městem Desná (k. ú. Desná I a Desná II; železniční stanice Desná je na území Tanvaldu) a s obcí Albrechtice v Jizerských horách, na severozápadě přes Kamenici s obcí Jiřetín pod Bukovou, na jihozápadě přes Kamenici s městem Smržovka, na jihu s městem Velké Hamry (k. ú. Velké Hamry a Bohdalovice), na západě s katastrálním územím Příchovice (obec Kořenov).

Smržovka

Smržovka (německyMorchenstern) je město v okrese Jablonec nad Nisou v podhůří Jizerských hor na silniční a železniční trati mezi Jabloncem nad Nisou a Tanvaldem. Žije zde přibližně 3 800[1] obyvatel.

Město Smržovka se rozkládá v údolí od severozápadu tekoucího Smržovského potoka a dále pokračuje do údolí Kamenice, do které se potok vlévá. Na jihu tvoří hranici lesnatý hřeben Černé studnice a Muchova, na sever od Smržovky se zvedá Buková hora. Na západě sousedí Smržovka těsně s Lučany nad Nisou, na východě s Tanvaldem. Nejvýše položeným místem je Černá studnice, (869 m n. m.), na východě katastru v údolí Kamenice klesá terén na 458 m n. m.[2]

Albrechtice v Jizerských horách Chalupa chata k pronájmu dovolená

Obec Albrechtice v Jizerských horách (něm. Albrechtsdorf) se nachází v okrese Jablonec nad Nisou, kraj Liberecký. Žije zde 353[1] obyvatel.

Albrechtice mají třetí nejdelší úřední název v Česku (před nimi jsou pouze Nová Ves u Nového Města na Moravě a Brandýs nad Labem-Stará Boleslav).[2] První písemná zmínka o obci pochází z roku 1674.

Tanvaldský Špičák Chalupa chata k pronájmu dovolená

Špičák, často označovaný jako Tanvaldský Špičák (německyTannwalder Spitzberg), je výrazný vrch nacházející se mezi městyTanvald a Albrechtice v pohoříJizerské hory. Jeho nadmořská výška činí 810 metrů[pozn. 1] a převyšuje tak severní část tanvaldské kotliny o markantních 320 metrů. Na vrcholu stojí kamenná rozhledna postavená v roce 1909 a o rok mladší turistická chata, upravená do současné podoby v roce 1930. Svahy Špičáku a okolí jsou největším střediskem sjezdového lyžování v Jizerských horách. Ve ski areálu je lanová dráha a 5 lyžařský vleků s 6,6 km sjezdovek.

Mariánská Hora

Mariánská Hora je osada, část obce Albrechtice v Jizerských horách v okrese Jablonec nad Nisou. Nachází se asi 1 km na sever od Albrechtic v Jizerských horách. Je zde evidováno 161 adres.[1] Trvale zde žije 22 obyvatel.[2]

Mariánská Hora leží v katastrálním území Albrechtice v Jizerských horách o výměře 24,54 km2.[3]

Partnerský web o sváření a svařování – svarecikukla.cz

Created with Visual Composer